Komisja Zagraniczna
Opis komisji

Dołączone pliki

 

Podstawowa działalność Komisji Zagranicznej skupia się w okół spraw takich, jak:
- opiniowanie aktów prawnych wydanych przez władze Uczelni w zakresie działania
Komisji,
- informowanie studentów o dostępnych wymianach zagranicznych przy współpracy
z pracownikami PW,
- wspieranie i rozwój współpracy międzynarodowej w szczególności poprzez zbieranie
i udostępnianie informacji o stypendiach, stażach i edukacyjnych programach
międzynarodowych,
- reprezentowanie interesów studentów z zagranicy studiujących w Politechnice Warszawskiej
 
Ponad to Komisja Zagraniczna Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej inspiruje studentów do aktywnego udziału i organizowania współpracy z zagranicą. Wspieramy wszelkie inicjatywy międzynarodowe oraz publikujemy informatory. W ramach swojej działalności realizujemy program kulturowy dla uczestników wymian,  a także informujemy studentów w dziedzinie mobilności. Współpracujemy z samorządami studenckimi w Kijowie, Sankt Petersburgu, Budapeszcie, Tibilisi, Pradze oraz Düsseldorfie. Dzięki działaniom Komisji Zagranicznej SSPW, Politechnika Warszawska jest jedyną Uczelnią w kraju, która wysyła swoich studentów na międzynarodową olimpiadę elektroniczno-sportową „Elektrijadę”. 
 

 

Feel the World

Dodane: 2011-12-05, przez Przemysław Paszkiewicz   

Feel The Word jest to cykl imprez mających na celu integrację środowiska studentów zagranicznych z polskimi studentami w Politechnice Warszawskiej. Co roku odbywa się kilka wydarzeń pod tym hasłem. 


Do tej pory organizowaliśmy:

Eurodinner  ;]

Eurodinner to projekt SocialErasmusa, który zakłada dzielnie się regionalnymi potrawami studentów międzynarodowych z miejscowymi. Co roku impreza organizowana wspólnie przez Komisję Zagraniczną i ESN PW nabiera rozmachu i przyciąga większe

St. Patrick's day

Dzień Świętego Patryka (ang. Saint Patrick's Day, irl. Lá 'le Pádraig lub Lá Fhéile Pádraig) - irlandzkie święto narodowe obchodzone 17 marca. Święto obchodzone jest również poza Irlandią, także w Polsce, co jest związane zarówno z popularnością kultury celtyckiej, jak i pewnymi podobieństwami kulturowymi społeczności. Impreza ta ma na celu zapoznanie i integracje Studentów PW z kulturą Irlandzką. Zapraszamy tego dnia do Klubu Remont.Międzynarodowy Dzień Kobiet

Słowiański Sylwester 2009 w Klubie THE SHOOT

Zapraszamy wszystkich chcących przeżyć jeszcze raz Sylwestrową Noc. Tym razem jednak, zgodnie z obowiązującymi wśród wschodniosłowiańskich i bałkańskich narodów tradycjami, wedle gregoriańskiego kalendarza. Na imprezie czeka na was niesamowity klimat prawdziwej "słowiańskiej" imprezy - muzyka, karaoke i ,oczywście, szampan o północy!


 

"Dzień Św. Patryka"

Pierwsza w tym roku impreza z cyklu „Feel the World” odbyła się Klubie Remont 17 marca 2008. Tym razem bawiliśmy się w irlandzkich klimatach, czyli świętowaliśmy Dzień Św. Patryka. Dużo zielonych i irlandzkich niespodzianek, karaoke oraz muzyka na żywo pozwoliły spędzić ten wieczór ciekawie, a liczne towarzystwo zostawiło dużo przyjemnych wspomnień."U.S. Grill Party"

26 maja 2008r. odbyła się kolejna impreza z cyklu Feel The Word pt. U.S. Grill Party.
Tym razem impreza odbyła się w klimacie amerykańskim. Studenci początkowo bawili się przy muzyce zespołu THE ROOSTERS*,* grającego w stylu Californian Punk, a następnie przy muzyce DJ'a DANNY’EGO DEEP’a, który rozbawił parkiet swą mistrzowską grą. Nie zabrakło oczywiście różnych grillowanych specjałów. Ciekawe konkursy z cennymi nagrodami były dodatkową atrakcją tego i tak przesyconego emocjami wieczoru.