Komisja Zagraniczna
Opis komisji

Dołączone pliki

 

Podstawowa działalność Komisji Zagranicznej skupia się w okół spraw takich, jak:
- opiniowanie aktów prawnych wydanych przez władze Uczelni w zakresie działania
Komisji,
- informowanie studentów o dostępnych wymianach zagranicznych przy współpracy
z pracownikami PW,
- wspieranie i rozwój współpracy międzynarodowej w szczególności poprzez zbieranie
i udostępnianie informacji o stypendiach, stażach i edukacyjnych programach
międzynarodowych,
- reprezentowanie interesów studentów z zagranicy studiujących w Politechnice Warszawskiej
 
Ponad to Komisja Zagraniczna Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej inspiruje studentów do aktywnego udziału i organizowania współpracy z zagranicą. Wspieramy wszelkie inicjatywy międzynarodowe oraz publikujemy informatory. W ramach swojej działalności realizujemy program kulturowy dla uczestników wymian,  a także informujemy studentów w dziedzinie mobilności. Współpracujemy z samorządami studenckimi w Kijowie, Sankt Petersburgu, Budapeszcie, Tibilisi, Pradze oraz Düsseldorfie. Dzięki działaniom Komisji Zagranicznej SSPW, Politechnika Warszawska jest jedyną Uczelnią w kraju, która wysyła swoich studentów na międzynarodową olimpiadę elektroniczno-sportową „Elektrijadę”. 
 

 

Mobilny Student - BEST

Dodane: 2011-11-24, przez Weronika Narożniak   

 

BEST (Board of European Students of Technology) jest międzynarodową organizacją studencką skupiającą 76 uczelni technicznych w ponad 30 krajach Europy. W Polsce istnieje 5 grup lokalnych.

BEST działa na Politechnice Warszawskiej od 1991 roku i jest jedną z najaktywniejszych grup lokalnych BEST.

Podstawowym celem organizacji jest wykształcenie nowej generacji euroinżynierów.

 

Dlatego też organizowana jest pomoc studentom w poszukiwaniu praktyk i pracy. Projekty takie jak Targi Pracy, Spotkania z Pracodawcą czy bezpłatny portal pracy www.bestoferta.pl informują studentów o wymaganiach stawianych przez firmy i aktualnych sposobach rekrutacji. Studenci mogą również wziąć udział w warsztatach odbywających się w czasie tych eventów.

Największym oraz najciekawszym projektem stowarzyszenia są BEST Courses, czyli cykl kursów naukowych organizowanych sezonowo w jednym z 60 miast Europy.

 

 

BEST Courses - The BEST time of your life!

 

BEST Courses z założenia mają być dostępne dla każdego studenta, więc uczestnictwo w nich to przeważnie koszt nie większy niż 15 euro. Organizatorzy zapewniają zarówno zakwaterowanie, wyżywienie, jak i wieczorne rozrywki. Uczestnik kursów musi jedynie dotrzeć na miejsce we własnym zakresie.

 

BEST Courses to niewątpliwie najlepszy sposób na aktywne wykorzystanie wolnego czasu. Podczas tego tygodniowego bądź dwutygodniowego kursu możesz zdobyć nie tylko mnóstwo interesujących „technicznych” informacji i wskazówek, lecz także przeżyć niesamowitą przygodę z nowo poznanymi ludźmi. Uczymy się, bawimy, poznajemy ... i tak bez końca! Każdego dnia budzisz się i zastanawiasz, czy coś jeszcze może Cię zaskoczyć. Nie wierzysz – spróbuj! Być może poznasz ... siebie z innej strony, odkryjesz swoje pasje i drzemiące dotąd w Tobie talenty. Nie zabraknie Ci pomysłów bo każdy dzień będzie nowym wyzwaniem!


BEST Courses dzieli się na 4 sezony:

 

• zimowy (Winter Course),

• wiosenny (Spring Course),

• letni (Summer Course),

• jesienny (Autumn Course)


Czas trwania kursu: 1-2 tygodnie.


Oprócz wykładów, podczas wyjazdów odbywają się też imprezy pozanaukowe.

Aby uczestniczyć w kursach, nie trzeba być ekspertem w żadnej dziedzinie, natomiast niezbędna jest znajomość języka angielskiego.
 

 

Aplikacja na kursy

 

załóż konto w BEST-owym systemie BEST Application System: http://bas.best.eu.org/student/

(jeżeli posiadasz już to konto, możesz pominąć ten punkt)

przyjdź do naszego biura w Gmachu Głównym (pok. 142). Koniecznie zabierz ze sobą ważną legitymacje studencką - tylko tak będziemy mogli aktywować Twoje konto.

po aktywacji konta napisz ciekawą aplikację na wybrany kurs, a następnie wyślij ją przez BEST Application System.

czekaj na odpowiedź.

 

 

 

Kontakt i szczegółowe informacje:

 

Stowarzyszenie Studentów BEST

Pl. Politechniki 1, pok. 142

00-661 Warszawa

tel.: (48 22) 234 50 22

fax.: (48 22) 234 50 25