Komisja Zagraniczna
Opis komisji

Dołączone pliki

 

Podstawowa działalność Komisji Zagranicznej skupia się w okół spraw takich, jak:
- opiniowanie aktów prawnych wydanych przez władze Uczelni w zakresie działania
Komisji,
- informowanie studentów o dostępnych wymianach zagranicznych przy współpracy
z pracownikami PW,
- wspieranie i rozwój współpracy międzynarodowej w szczególności poprzez zbieranie
i udostępnianie informacji o stypendiach, stażach i edukacyjnych programach
międzynarodowych,
- reprezentowanie interesów studentów z zagranicy studiujących w Politechnice Warszawskiej
 
Ponad to Komisja Zagraniczna Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej inspiruje studentów do aktywnego udziału i organizowania współpracy z zagranicą. Wspieramy wszelkie inicjatywy międzynarodowe oraz publikujemy informatory. W ramach swojej działalności realizujemy program kulturowy dla uczestników wymian,  a także informujemy studentów w dziedzinie mobilności. Współpracujemy z samorządami studenckimi w Kijowie, Sankt Petersburgu, Budapeszcie, Tibilisi, Pradze oraz Düsseldorfie. Dzięki działaniom Komisji Zagranicznej SSPW, Politechnika Warszawska jest jedyną Uczelnią w kraju, która wysyła swoich studentów na międzynarodową olimpiadę elektroniczno-sportową „Elektrijadę”. 
 

 

Mobilny Student - ESTIEM

Dodane: 2011-11-24, przez Weronika Narożniak   

 

(European Students of Industrial Engineering And Management) jest międzynarodową organizacją zrzeszającą ciekawych świata i aktywnych studentów kierunków technicznych i menedżerskich. Istnieje ono od 1990 roku i na dzień dzisiejszy zrzesza ponad 45 000 studentów w 23 krajach Europy, posiadając już ponad 65 lokalnych przedstawicielstw.

 

Jego działalność koncentruje się na czterech głównych obszarach:

·         projektach edukacyjnych (VISION), tworzeniu pomostu między studentami i firmami (TIMES –Tournament In Management And Engineering Skills),

·         Ogólnopolskie Seminarium Biznesu i Nowych Technologii(NETVISION)

·         wewnętrznej edukacji członków.

 

W organizacji ESTIEM istnieje wiele możliwości wyjazdów zagranicznych.

 

Zaliczyć do nich można:

 

·         Summer Academy (SAC) Academic Leader  zostało założone, aby umożliwić międzynarodowym studentom wspólne spotkanie podczas wakacji. Głównym celem SAC jest otwarta dyskusja, praca zespołowa czy debata na określone tematy, które nurtują studentów na całym świecie. Spotkanie ludzi z różnych stron świata umożliwia poznanie nie tylko nowych kultur ale i ciekawych ludzi.

 

  • VISION – seria wykładów oraz warsztatów prowadzonych przez profesjonalistów, gdzie rozwiązywane są „Case Study”, przeprowadzane są również wizyty w przedsiębiorstwach oraz wszelkiego rodzaju imprezy. Każdego roku na warsztatach wybierany jest inny temat przewodni

 

  • Activity Weeks – wyjazdy wakacyjne, które polegają głównie na poznawaniu nowych ludzi, atrakcyjnych kultur i miejsc na ziemi.

 

 

 

ESTIEM Grupa Lokalna Warszawa

Ul. Narbutta 85, 02-524 Warszawa pok. 418

Tel, fax: (022) 234 82 75

www.estiem.pw.edu.pl

info.warsaw@estiem.org