Komisja Sportu i Turystyki


Puchar PW

Torwar

Liga Kartingowa

Juwenalia Na Sportowo

Wyjazdy Ekstremalne

Siłownie

Poradnik KSiTowca

Komisja Sportu i Turystyki
Opis komisji

Jest jedną z siedmiu Komisji programowych Samorządu Studentów PW. Jej zadania oscylują wokół promocji dobrze zorganizowanego sportu oraz turystyki wśród studentów. Komisja oferuje także pomoc merytoryczną i finansową dla przedsięwzięć organizowanych w ramach organizacji działających na PW i Wydziałowych Rad Samorządu.

Komisja Sportu i Turystyki składa się z delegatów Wydziałowych Rad Samorządu i organizacji studenckich, posiadających reprezentację w Parlamencie Studentów PW, oraz Przewodniczącego Komisji.

Komisja wspiera rozwój aktywności sportowej i turystycznej studentów naszej uczelni (dofinansowuje i wspiera merytorycznie organizację rajdów, spływów kajakowych, wypraw do odległych zakątków świata, rejsów itp.) Obiektem starań KSiT jest także doprowadzenie do rozbudowy schroniska studenckiego „Koliba”. Jest to przepięknie położone schronisko górskie w Bieszczadach wybudowane przez studentów. Może służyć jako idealna baza wypadowa do uprawiania turystyki w tym pełnym dziewiczej przyrody zakątku Polski. Komisja umożliwia także uczestniczenie w wielu dodatkowych atrakcyjnych zajęciach o charakterze sportowym i turystycznym oraz wspiera sportowców. W ramach Komisji pracuje również zespół zajmujący się przygotowaniem Obozu Roku "0" PW.

Dzięki dofinansowaniu z Komisji można realizować ambitne projekty. Do ciekawszych można zaliczyć: cykl obozów szybowcowych, wyprawa do Azji, w Karpaty Południowe, w Góry Kaukazu, do Chin i lądem do Nepalu. Komisja organizuje także wiele dodatkowych atrakcyjnych zajęć o charakterze sportowym i turystycznym oraz wspiera sportowców z Klubu Uczelnianego AZS PW, KNL i innych.

 

Juwenalia na Sportowo

Dodane: 2012-04-27, przez Karol Bujalski   

Po raz kolejny Samorząd Studentów Studentów Politechniki Warszawskiej ma zaszczyt zaprosić na Juwenalia na Sportowo!!! Myślisz jeszcze o zeszłorocznych Juwenaliach?! Nadchodzą kolejne… Chociaż dla większości Juwenalia to piwko, dobra zabawa i koncerty, które są na Stadionie Syrenki. To nie wszystko.

Politechnika nie próżnuje i ma do zaoferowania coś więcej. To Juwenalia na Sporotwo!!! Oprócz najważniejszej imprezy na Syrence odbywać się będzie również impreza w Auli Głównej. Wiele atrakcji, konkursów i pokazów tego na pewno nie zabraknie. Gwarantujemy doskonałą atmosferę.

 

 Impreza odbywać się będzie 18 maja 2012 roku w godzinach 8:00 – 16:00 na terenie Auli Głównej PW oraz przed Gmachem Głównym. W trakcie trwania wydarzenia odbywać się będą Akademickie Mistrzostwa Polski w Kickboxingu. Zapewniamy Wam – studentom ciekawe turnieje sportowe – Unihokej, Tenis Stołowy, Street basket sportowe Gwarantujemy ciekawe nagrody. Oprócz tego planujemy rozstawić basen przeznaczony do Aquazorbingu, aby każdy miał możliwość spróbowania swoich sił w tej nowej coraz bardziej popularnej formie aktywności sportowej. Do tego ścianka wspinaczkowa. Na pewno nie będziecie się nudzić. Dla zmęczonych wysiłkiem fizycznym zaplanowaliśmy też coś specjalnego. Grill i napoje które zregenerują nawet najbardziej zapalonego sportowca. Podczas imprezy odbywać się będą liczne pokazy taneczne i kuglarskie. POLECAMY WSZYSTKIM!!

 

Juwenalia 2011 to już przeszłość! Czas na Juwenalia na Sportowo 2012!! Zachęcamy do wzięcia udziału nie tylko studentów Politechniki ale również studentów z innych uczelni, którzy szukają wrażeń sportowych.