Komisja Kultury
Opis komisji

 

Komisję Kultury tworzy grupa ludzi, których głównym zadaniem jest szerzeniu kultury we wszystkich jej postaciach wśród studentów Polietchniki Warszawskiej

 

  • Staramy się przybliżyć studentom PW kulturę wyższą, organizując grupowe wyjścia do teatru, opery, na balet, koncerty muzyki klasycznej, jazzowej, bluesowej itp.
  • Organizujemy tradycyjne, wydziałowe imprezy integracyjne oraz najważniejsze święto studenckie Juwenalia Warszawskie.
  • Współpracujemy z jednostkami zewnętrznymi, które zajmują się działalnością kulturalną.
  • Współpracujemy z klubami studenckimi PW.
  • Dbamy o promocję kultury studenckiej, wspierając młodych artystów-studentów.
  • Opiniujemy akty prawne i działania podejmowane przez uczelnię, które są związane z szeroko rozumianą kulturą.

 

Imprezy Wydziałowe

Dodane: 2012-02-09, przez Katarzyna Ołdziejewska   

Imprezy Wydziałowe

 

Komisja Kultury wspiera tradycyjne, wydziałowe imprezy integracyjne i tematyczne.

 

  • Otrzęsiny - imprezy integracyjne odbywające się w październiku specjalnie dla studentów pierwszego roku. W trakcie otrzęsin pierwszaki przechodzą przez różne konkurencje, tory przeszków, konkursy itp. które w symboliczny sposób mają ich przygotować do pełnoprawnego wstąpnienia na studia. Do tego nagrody i zabawa do rana w towarzystwie kolegów i koleżanek z wydziału i nie tylko.
  • Połowinki/Bale - eleganckie wydarzenia wydziałowe, które są rodzajem święta dla studentów, którzy są już na tzw. "półmetku" studiów, czyli studiują na 3cim roku. Bale odbywają się najczęściej w okolicach kwietnia. W ramach połowinek odbywają są: Bal Połowinkowy Politechniki Warszawskiej (ok. 10 wydziałów, Duża Aula PW), Bal Geodetów (Aula Fizyki), Bal MiNI, Fizyki, Chemii i IChiP (Aula Fizyki), Bal Dyplomantów (Płock).
  • Pikniki - imprezy plenerowe organizowane w maju/czerwcu w różnych miejscach na terenie PW. Pikniki to integracja, grille, koncerty i przyjemna atmosfera. Największa tego typu impreza to Piknik Południa, organizowana przez wydziały mieszczące się w kampusie południowym przy ul. Narbutta. Swój piknik mają też wydziały mieszczące się na kampusie centralnym i jest nim "Fontanna Pragnienia". W ramach pikników odbywają się ponadto: GeoPiknik (Obserwatorium Astronomiczne w Józefosławiu), Elkonalia (teren przed Gmachem EiTI) oraz pikniki wydziałów: Inżynierii Lądowej (przed Gmachem wydziału IL), Inżynierii Chemicznej i Procesowej (przed Gmachem IChiP), Matematyki i Elektrycznego.