Komisja Kultury
Opis komisji

 

Komisję Kultury tworzy grupa ludzi, których głównym zadaniem jest szerzeniu kultury we wszystkich jej postaciach wśród studentów Polietchniki Warszawskiej

 

  • Staramy się przybliżyć studentom PW kulturę wyższą, organizując grupowe wyjścia do teatru, opery, na balet, koncerty muzyki klasycznej, jazzowej, bluesowej itp.
  • Organizujemy tradycyjne, wydziałowe imprezy integracyjne oraz najważniejsze święto studenckie Juwenalia Warszawskie.
  • Współpracujemy z jednostkami zewnętrznymi, które zajmują się działalnością kulturalną.
  • Współpracujemy z klubami studenckimi PW.
  • Dbamy o promocję kultury studenckiej, wspierając młodych artystów-studentów.
  • Opiniujemy akty prawne i działania podejmowane przez uczelnię, które są związane z szeroko rozumianą kulturą.

 

Werchowyna

Dodane: 2012-01-16, przez Katarzyna Ołdziejewska   

W jeden wieczór roku, na przełomie grudnia i stycznia, w Dużej Auli PW gasną wszystkie światła. Na środku rozpalany jest krąg ze świec, a wokół niego zbiera się zespół Werchowyna i swym śpiewem czaruje nasze zmysły…

 

Zespół Werchowyna powstał w 1991 roku z inicjatywy studentów uczelni warszawskich, związanych ze środowiskiem Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich. Zafascynowani górami studenci odbywali tam dalekie wędrówki i w czasie tych wypraw poznawali mieszkających w górach ludzi, ich życie, uczyli się od nich pieśni, które potem wykonywali przy ognisku.

 

Początkowy repertuar grupy obejmował pieśni z terenów studenckich wędrówek - Łemkowszczyzny, Ukrainy i Beskidów Zachodnich, później został wzbogacony o pieśni białoruskie, z Rosji, a ostatnio również ze Słowacji. Wiele zmieniło się w ciągu tylu lat działalności. Na pierwszych kasetach i płytach Werchowynie towarzyszyły instrumenty, ale od kilku już lat członkowie zespołu koncentrują się tylko na śpiewie wielogłosowym a cappella.

 

Strona Werchowyny na Facebooku

 

Na koncerty Werchowyny w Dużej Auli co roku przybywają tłumy, które szczelnie wypełniają każde wolne miejsce- wg szacunków ok. 600 osób! Jeśli jeszcze nie miałeś okazji uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu- śledź Facebooka SSPW lub stronę Werchowyny. Kolejny koncert odbędzie się tradycyjnie na przełomie grudnia i stycznia.