Komisja Kultury
Opis komisji

 

Komisję Kultury tworzy grupa ludzi, których głównym zadaniem jest szerzeniu kultury we wszystkich jej postaciach wśród studentów Polietchniki Warszawskiej

 

  • Staramy się przybliżyć studentom PW kulturę wyższą, organizując grupowe wyjścia do teatru, opery, na balet, koncerty muzyki klasycznej, jazzowej, bluesowej itp.
  • Organizujemy tradycyjne, wydziałowe imprezy integracyjne oraz najważniejsze święto studenckie Juwenalia Warszawskie.
  • Współpracujemy z jednostkami zewnętrznymi, które zajmują się działalnością kulturalną.
  • Współpracujemy z klubami studenckimi PW.
  • Dbamy o promocję kultury studenckiej, wspierając młodych artystów-studentów.
  • Opiniujemy akty prawne i działania podejmowane przez uczelnię, które są związane z szeroko rozumianą kulturą.

 

GAPA

Dodane: 2011-09-19, przez Katarzyna Ołdziejewska   

Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny to wyjątkowy przegląd studenckiej twórczości obejmujący różne dziedziny sztuki. Artyści prezentują się najczęściej w następujących kategoriach: teatr, fotografia, taniec, muzyka (hip-hop, rock, szanty), poezja mówiona i śpiewana oraz film. Każda z dziedzin prezentowana jest innego dnia w różnych miejscach w Warszawie. I tak przegląd zespołów hip-hopowych odbywa się najczęściej w Harlemie, a rockowych w Remoncie, fotografia prezentowana jest w Dużej Auli, a teatr w Małej Auli PW. Natomiast kategoria film przeprowadzana jest w edycji 2011 internetowo, poprzez serwis YouTube.

 

GAPA organizowana jest przez Niezależne Zrzeszenie Studentów PW oraz Komisję Kultury. Celem przeglądu jest promocja młodych artystów, których wśród studentów nie brakuje. GAPA daje możliwość zaprezentowania się przed ekspertami, wysłuchania ich (czasami krytycznych) opinii, a najlepszym daje szansę nawiązania owocnej współpracy na polskiej arenie artystycznej. Do tego na najlepszych czekają ciekawe nagrody jak: możliwość nagrania demo, wysęp na Juwenaliach, książki, warsztaty, zniżki do sklepów specjalistycznych, sprzęt itp. Zgłoszenia do GAPY przyjmowane są pod koniec października przez ok. 3 tygodnie. Aktualne informacje znajdują się na stronie internetowej przeglądu

 

GAPA jest dowodem na to, że sztuka tworzona przez studentów wcale nie musi odbiegać poziomem od tej profesjonalnej. Przekonajcie się sami!