Komisja Kultury
Opis komisji

 

Komisję Kultury tworzy grupa ludzi, których głównym zadaniem jest szerzeniu kultury we wszystkich jej postaciach wśród studentów Polietchniki Warszawskiej

 

  • Staramy się przybliżyć studentom PW kulturę wyższą, organizując grupowe wyjścia do teatru, opery, na balet, koncerty muzyki klasycznej, jazzowej, bluesowej itp.
  • Organizujemy tradycyjne, wydziałowe imprezy integracyjne oraz najważniejsze święto studenckie Juwenalia Warszawskie.
  • Współpracujemy z jednostkami zewnętrznymi, które zajmują się działalnością kulturalną.
  • Współpracujemy z klubami studenckimi PW.
  • Dbamy o promocję kultury studenckiej, wspierając młodych artystów-studentów.
  • Opiniujemy akty prawne i działania podejmowane przez uczelnię, które są związane z szeroko rozumianą kulturą.

 

Wielka Muzyka

Dodane: 2011-08-29, przez Katarzyna Ołdziejewska   

Wielka Muzyka

 

Wielka Muzyka w Małej Auli to cykl koncertów muzyki poważnej odbywający się w murach Politechniki Warszawskiej. Cykl składa się z serii małych koncertów, które odbywają się tradycyjnie w Małej Auli Gmachu Głównego. Każdego roku jeden, największy koncert odbywa się w Dużej Auli.

 

Pomysłodawcą i głównym organizatorem Wielkiej Muzyki jest prof. Andrzej Jakubiak (Prorektor ds. Studenckich w latach 2002-2008). Nieprzerwanie od roku 2002, przy wsparciu Rektora PW oraz Komisji Kultury, realizuje wyjątkowe projekty muzyczne, które są ważnymi wydarzeniami w kalendarzu kulturalnym Warszawy. W historię cyklu wpisały się takie dzieła jak: polska premiera musicalu Leonarda Bernsteina „Wonderful Town”, „Carmina Burana” Carla Orffa, czy „Messa da Requiem” Giuseppe Verdi’ego. W ramach Wielkiej Muzyki prezentują się również jednoski artystyczne Politechniki: Chór Akademicki, Zespół Pieśni i Tańca oraz orkiestra rozrywkowa "The Engineers Band".

 

TUTAJ znajdują się zapowiedzi zbliżających się koncertów oraz materiały z tych, które już się odbyły.

Zapraszamy również do przeczytania wywiadu z prof. Andrzejem Jakubiakiem

"Trzeba szukać muzyki, która nas poruszy"