Komisja Kultury
Opis komisji

 

Komisję Kultury tworzy grupa ludzi, których głównym zadaniem jest szerzeniu kultury we wszystkich jej postaciach wśród studentów Polietchniki Warszawskiej

 

  • Staramy się przybliżyć studentom PW kulturę wyższą, organizując grupowe wyjścia do teatru, opery, na balet, koncerty muzyki klasycznej, jazzowej, bluesowej itp.
  • Organizujemy tradycyjne, wydziałowe imprezy integracyjne oraz najważniejsze święto studenckie Juwenalia Warszawskie.
  • Współpracujemy z jednostkami zewnętrznymi, które zajmują się działalnością kulturalną.
  • Współpracujemy z klubami studenckimi PW.
  • Dbamy o promocję kultury studenckiej, wspierając młodych artystów-studentów.
  • Opiniujemy akty prawne i działania podejmowane przez uczelnię, które są związane z szeroko rozumianą kulturą.

 

Juwenalia PW

Dodane: 2011-08-29, przez Katarzyna Ołdziejewska   

Juwenalia, Dni Studenta (łac. Iuvenalia, igrzyska młodzieńców) – święto studentów. Definicja tego słowa naprawdę oddaje jego sens! Juwenalia to nasze święto, pełne zabawy, beztroski, muzyki oraz sportu. Juwenalia to nie tylko jedna, wielka impreza. To również tradycja sięgająca XV wieku- już wtedy w Krakowie obchodzono święto studentów.

 

Obecnie cały maj i początek czerwca to dla wielu z nas najlepszy okres roku akademickiego! Żaden miesiąc nie obfituje w tak wiele wydarzeń kulturalno-sportowych skierowanych właśnie do nas- studentów! Imprezy organizują wszystkie warszawskie uczelnie, ale Was zapewne najbardziej interesuje...

 

Jak obchodzimy Juwenalia na Politechnice Warszawskiej?

 

1. Juwenalia na Stadionie Syrenki odbywają się zazwyczaj w drugiej połowie maja. Imprezę współorganizuje z nami od kilku lat Szkoła Główna Handlowa. Nasze juwenaliowe święto przyjmuje formę koncertów plenerowych, podczas których występują najczęściej reprezentanci lubianego przez nas rocka, ale pojawiają się też zespoły reggae, hip-hop czy pop.

Zespoły, które w ostatnich latach wystąpiły na Stadionie Syrenki: Myslovitz, Dżem, Hey, T.Love, Perfect, Sidney Polak, Cool Kids of Death, Muchy, StarGuardMuffin, Happysad, Vavamuffin, Alkaline Trio, O.S.T.R., Sofa, Akurat, Kobranocka, Acid Drinkers, East West Rockers, Paprika Korps… Ale Juwenalia to nie tylko występy znanych wykonawców. Na Stadionie Syrenki co roku prezentują się również debiutujące zespoły studenckie. Taki występ to dla nich niepowtarzalna okazja zagrania przed tysiącami ludzi!

Staramy się w miarę możliwości finansowych czymś Was zaskoczyć. Nowością edycji 2011 była druga scena – House Music Stage, na której zaprezentowały się ciekawe, mniej znane zespoły. W poprzednich latach urozmaiceniem Juwenaliów była Wioska Akademicka, na której prezentowały swą działalność koła naukowe oraz przeróżne organizacje studenckie. Innowacją Juwenaliów 2011 były również materiały filmowe przygotowane przez Studencką Telewizję Internetową TVPW, która na żywo przeprowadzała wywiady z artystami oraz z zaproszonymi gośćmi. Oczekiwanie na kolejne występy urozmaicali też DJ-e z Klubu Studenckiego PW „Amplitron”.

www.przyciagamy.com , FACEBOOK

 

2. Wielka Parada Studentów jest wydarzeniem poprzedzającym koncerty na Syrence. Do roku 2010 włącznie studenci uczestniczący w Paradzie przejeżdżali głównymi ulicami Warszawy specjalnie na tą okazję przystrojonymi lawetami. Każdy wydział wybierał zwykle inny motyw przewodni, zatem lawety były bardzo różnorodne. Od roku 2011 Parada jest organizowana per pedes, czyli zwyczajnie na piechotę.

Swoje reprezentacje na WPS wystawiają warszawskie uczelnie, organizacje studenckie i poszczególne wydziały. Ogólnie rzecz ujmując: wielki, rozradowany, wielokolorowy tłum. Co roku uczestnicy prześcigają się w najbardziej kreatywnych i śmiesznych strojach oraz motywach.

 

3. Akademikalia to szereg imprez organizowanych przez Rady Mieszkańców Domów Studenckich PW w okresie Juwenaliów: Dzień Babilonu, Mikrorivenalia, Studnia, Ustronalia, Żaczkonalia, Juwenalia w DS Wcześniak. Celem tych imprez jest integracja biorących udział w wydarzeniu mieszkańców Domów Studenckich oraz studentów Politechniki Warszawskiej. Wydarzenia mają charakter pikników na świeżym powietrzu, połączonych z konkurencjami sportowymi oraz koncertami grup studenckich.

 

4. Juwenalia w Płocku

Informacji na temat Juwenaliów w Płosku szukajcie na stronie www.sspwplock.pl